Previous Next

WARSZAWA

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ – Wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd do Warszawy. Spacer po Nowym Świecie - przez Plac Trzech Krzyży dojdziemy pod gmach Sejmu. Zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Pracownicy Biura Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu zależnie od rodzaju grupy i możliwości uwarunkowanych pracą Sejmu, zaprezentują w sali Wszechnicy Sejmowej skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu: w dzień zwykły uczestnicy zobaczą galerię sali posiedzeń, hall główny, Salę Kolumnową, "korytarz marszałkowski" oraz salę posiedzeń Senatu (w dni poza posiedzeniami Senatu). W dni sejmowe zwiedzanie, oprócz wykładu w Sali Wszechnicy Sejmowej, obejmuje tylko obserwację obrad z galerii sali posiedzeń. Kolejno spacer po mieście: obok  pomnika ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, przejdziemy na plac Piłsudskiego, gdzie zobaczymy Grób Nieznanego Żołnierza.  Krakowskim Przedmieściem, obok pomnika Adama Mickiewicza, Pałacu Prezydenckiego, pomnika księcia Józefa Poniatowskiego przejdziemy na Stare Miasto: Barbakan i mury obronne, pomnik warszawskiej Syreny, rynek Starego Miasta, Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III i Zamkiem Królewskim. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ - Śniadanie. Przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie można poczuć klimat powstańczej stolicy, zobaczyć zarówno militarne dzieje 63 dni walk jak i życie codzienne ludności cywilnej. Zwiedzanie muzeum. Następnie przejazd na Stadion Narodowy – zwiedzanie obiektu trasą piłkarza – dowiemy się którędy piłkarze przybywają na stadion, jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznamy zakamarki piłkarskiej szatni, wejdziemy na płytę boiska, a na koniec zajrzymy do pomeczowej Sali Konferencyjnej. Będzie można też zrobić panoramiczne zdjęcie z punktu widokowego na trybunach. Powrót do centrum, chwila czasu wolnego na zakup pamiątek. Obiadokolacja w restauracji w mieście. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

3 DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pod Pałac Kultury i Nauki - wjazd windą na punkt  widokowy i podziwianie panoramy stolicy z ponad 100 metrów wysokości. Chwila czasu wolnego. Kolejno spacer po zespole pałacowo - parkowym w Łazienkach, jednym z najpiękniejszych tego typu zespołach w Europie. Przejdziemy alejkami Parku Łazienkowskiego obok Pałacu na Wyspie, Pałacu Myślewickiego  i Starej Pomarańczarni na ulicę Agrykola, gdzie do dziś wieczorem rozświetlane są latarnie gazowe. Po południu wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.

ZAPYTAJ O OFERTĘ


Drukuj   E-mail