Krajowe

Previous Next

MAŁOPOLSKIM SZLAKIEM KRAKÓW - WIELICZKA

Wycieczka 3 dniowa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do KRAKOWA. Wizytę w stolicy Małopolski zaczniemy od spaceru po Starym Mieście - trasą królewską przejdziemy od Barbakanu, ulicą Floriańską na Rynek Główny z Bazyliką Mariacką i Sukiennicami. Następnie wizyta w Podziemiach Rynku – pierwszym w Polsce unikatowym w skali światowej podziemnym muzeum. Zwiedzanie wystawy „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa”, multimedialnego widowiska, dzięki któremu można odbyć niezwykłą podróż w czasie. Będzie można nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii z początków legendarnego miasta. W parku archeologicznym, znajdującym się ponad 4 metry pod powierzchnią Rynku, można zobaczyć niespotykany w Europie przekrój wielkiego, tętniącego życiem, średniowiecznego Krakowa. Po wyjściu z muzeum przejdziemy na Planty krakowskie - zielone tereny okalające Stare Miasto. Odnajdziemy tam niezwykłe Żywe Muzeum Obwarzanka, słynnego krakowskiego przysmaku. Jadała go już królowa Jadwiga i rycerze przed bitwą pod Grunwaldem! Będziemy mieli okazję zobaczyć jak powstaje ten najpopularniejszy symbol Krakowa, poznamy jego historię i spróbujemy swoich sił w roli piekarza. Po zwiedzaniu przejazd do obiektu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Dzień zaczniemy od wizyty na królewskim Wawelu. Zobaczymy zamkowy ogród, dziedzińce, zajrzymy do Katedry Królewskiej z Dzwonem Zygmunta. Kolejno przejdziemy Smoczą Jamą by odszukać smoka wawelskiego ziejącego ogniem na krakowskim nabrzeżu. Następnie przejazd na Kopiec Kościuszki - unikatowe miejsce na mapie Krakowa i Małopolski - skąd rozciąga się najpiękniejsza panorama okolicy. Weźmiemy udział w wyjątkowej lekcji historii - w zabytkowym XIX-wiecznym forcie i terenach wokół kopca znajduje się multimedialna i interaktywna wystawa „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”. To wciągająca, nowoczesna opowieść o Kościuszce, w której – zamiast tradycyjnych gablot muzealnych – znajdziemy elementy filmu, teatru czy gry komputerowej. Ponadto zobaczymy pamiątki zbierane przez Komitet Kopca Kościuszki i staniemy „twarzą w twarz” z najwybitniejszymi Polakami, odwiedzając wystawę woskowych figur. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolacje. Odpoczynek w obiekcie i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wykwaterowanie z obiektu. Przejazd do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Nie jest to typowe muzeum - próżno tam szukać eksponatów ustawionych za szybką, na które można tylko z zachwytem patrzeć – wręcz przeciwnie - wszystkiego można dotknąć, rozruszać, pobujać, zrzucić, przekręcić, pociągnąć czy… uderzyć! Ogród obfituje w atrakcje, ciekawe doświadczenia i kusi wieloma alejkami, przy których odkryjemy kolejne ciekawostki ze świata fizyki i przyrody. Po pełnym przygód zwiedzaniu przejazd do WIELICZKI. Zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Część udostępniona do zwiedzania obejmuje 3,5 kilometrowy odcinek, położony na głębokości od 64 m do 135 m. Na trasie tej podziemnej wędrówki zobaczymy m.in. piękną kaplicę błogosławionej Kingi, a także liczne komory, sale, wyrobiska. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd wieczorem i zakończenie wycieczki.

 


Drukuj   E-mail

TravelON

Newsletter

Dopisz się do naszego Newslettera jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami!