Krajowe

Previous Next

OPOLSKIM SZLAKIEM

Wycieczka 3 dniowa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1
W godzinach porannych wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do OPOLA. Spacer po Starym Mieście. W programie: Rynek Główny z Ratuszem i pięknymi kamieniczkami oraz Aleją Gwiazd Polskiej Piosenki, kościół oo. Franciszkanów i XV-wieczna Katedra Opolska. Zajrzymy również nad staw zamkowy z fontanną multimedialną. Kolejno wejdziemy na szczyt Wieży Piastowskiej pozostałej po zamku Piastów. Z jej szczytu rozciąga się piękna panorama Opola z amfiteatrem na czele. Następnie wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki – nowoczesnym, multimedialnym muzeum, które w fascynujący sposób prowadzi zwiedzających poprzez kolejne etapy rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej. Po zwiedzaniu obiadokolacja w restauracji i zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Czas na odpoczynek. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, Wizyta w Muzeum Śląska Opolskiego - podczas warsztatów dowiemy się sporo o historii regionu i spróbujemy swoich sił w tworzeniu własnoręcznie zrobionych pamiątek. Kolejno wizyta w opolskim ZOO, gdzie na ponad 30ha zobaczyć można ponad 1000 unikatowych zwierząt, w tym uchatki i goryle, a wszystko to w przepięknie zaprojektowanym otoczeniu zieleni. Kolejno czas na podchody na wyspie Bolko, zwanej zielonymi płucami Opola. Spacer po Parku Nadodrzańskim. Powrót do centrum na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do KRASIEJOWA- do świata dinozaurów. Zwiedzimy Park Ewolucji Człowieka oraz cały JuraPark - przejedziemy przez Tunel Czasu, zajrzymy do Pawilonu Paleontologicznego oraz przejdziemy ścieżką dydaktyczną pełną dinozaurów. Nie zabraknie czasu na zabawę w Parku Rozrywki oraz na Placu Zabaw. W trakcie zwiedzania posiłek. Po południu wyjazd w drogę powrotną.


Drukuj   E-mail

TravelON

Newsletter

Dopisz się do naszego Newslettera jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami!