Previous Next

POD DWÓCH STRONACH GÓR PIENINY I TATRY

Odsłony: 720

Wycieczka 3 dniowa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd w stronę Tatr, do MURZASICHLA, do Izby Regionalnej. Prelekcje prowadzone przez Adama Gąsienicę odbywają się w tradycyjnej góralskiej chałupie, której wystrój stanowią autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej. Opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane są prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim. Po doskonałej zabawie podczas gawędy góralskiej przejazd do ZAKOPANEGO, na Gubałówkę. Wjazd kolejką, przejście szlakiem turystycznym wiodącym szczytem wzniesienia, skąd roztacza się piękna panorama Tatr. Zejście do Zębu, najwyżej położonej wiosce w Polsce, skąd pochodzi Kamil Stoch. Po zwiedzaniu przejazd do obiektu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd w kierunku Pienin. Spacer po zaporze wodnej w NIEDZICY, gdzie oprócz pięknych widoków podziwiać można niezwykłe trójwymiarowe malowidło „Moc Żywiołów”. Przejazd do SROMOWCÓW, skąd wspólnie z flisakami, słuchając ich opowieści, na drewnianych tratwach udamy się na spływ po Dunajcu do Szczawnicy. Po zakończeniu spływu spacer po uzdrowisku – SZCZAWNICA, słynącego z leczniczych wód mineralnyych. Po zwiedzaniu powrót w Tatry. Obiadokolacja. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg. 

Dzień 3
Śniadanie. Wykwaterowanie z obiektu. Przejazd do ZAKOPANEGO. Odwiedzimy krainę Kamila Stocha czyli Kamiland - galerię trofeów trzykrotnego mistrza olimpijskiego. W siedmiu salach ekspozycyjnych odwiedzający mogą obejrzeć 430 eksponatów – wszystkie trofea wywalczone przez Kamila Stocha, począwszy od czasów juniorskich, a kończąc na Złotym Orle za wygranie Turnieju Czterech Skoczni oraz medalu mistrzostw świata w Oberstdorfie, wywalczonych zimą 2021 roku. Następnie przespacerujemy się najstarszą ulicą Zakopanego, ul. Kościeliską, przy której stoją zabytkowe domy góralskie. Przejdziemy do drewnianego kościółka i starego cmentarza na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają najsłynniejsi górale związani z Podhalem. Kolejno zaprosimy grupę do Muzeum Oscypka - dowiemy się skąd pasterze wzięli się pod Tatrami, co to jest kosor, ferula czy pucenie. Każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak prawdziwy Juhas i pod okiem czujnego Bacy, zrobić swojego własnego Oscypka. Spacer po Krupówkach i czas na zakup pamiątek. Po południu obiad i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd wieczorem i zakończenie wycieczki.

 

Drukuj