Krajowe

Previous Next

TRÓJMIASTO

Wycieczka 3 dniowa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do MALBORKA. Zwiedzanie najpotężniejszej twierdzy średniowiecznej Europy - malowniczo usytuowanego nad Nogatem kompleksu trzech zamków, które przez 150 lat były stolicą państwa krzyżackiego. Kolejno przejazd do SOPOTU, spacer po Molo, przywitanie z morzem. Po zwiedzaniu przejazd do obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do GDAŃSKA. Zwiedzanie terenów postoczniowych – trasą pracowniczą zaczynając od hali suwnicowej gdzie pracowała Anna Walentynowicz, po administracje Stoczni gdzie w biurach spotkać można było głównie kobiety i kończąc na przychodni, w której pielęgniarką była Alina Pienkowska. Następnie wizyta w Europejskim Centrum Solidarności – zwiedzanie wystawy stałej. Kolejno spacer z przewodnikiem po mieście wzdłuż tzw. Drogi Królewskiej (ulice Długa, Długi Targ, Mariacka). Teren obejmuje kościoły, kamienice mieszczańskie, bramy miejskie, żuraw gdański – średniowieczny gotycki dźwig portowy z XIV w., Kościół Mariacki, Ratusz, Zespół Wielkiej Zbrojowni – Arsenał Gdański – najpiękniejsza budowla gdańskiego renesansu odznaczająca się wyjątkowym bogactwem dekoracji architektonicznych i plastycznych. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego na zakup pamiątek. Powrót do obiektu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do GDAŃSKA do Muzeum II wojny światowej z jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Muzeum zlokalizowane 14 metrów pod ziemią to opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć. Po zwiedzaniu muzeum przejazd do GDYNI - spacer po mieście: Molo Południowe z „Darem Pomorza”, główna ulica Gdyni – ulica Świętojańska, Skwer Kościuszki. Wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.


Drukuj   E-mail

TravelON

Newsletter

Dopisz się do naszego Newslettera jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami!