Zagraniczne

Previous Next

HISZPANIA- KATALONIA - samolotem

Wycieczka 8 dniowa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1

Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Barcelony.
Przejazd na Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu blisko plaży, odpoczynek po podróży lub spacer po okolicy. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do BARCELONY.W programie spacer po najstarszej dzielnicy miasta- Barri Gotic, gdzie zobaczymy barcelońską katedrę św. Eulalii, legendarną kawiarnię miejskiej bohemy Els Quatre Gats, place kataloński i królewski z pałacem hrabiów Barcelony, św. Jakuba z ratuszem. Spacer po głównej alei- La Rambli, pełnej atrakcji dla turystów. Wizyta na słynnym targu La Boqueria. Następnie przejście do dzielnicy nadmorskiej ze Starym Portem, centrum handlowym Maremagnum i Oceanarium. Czas wolny. Wizyta w dawnej dzielnicy marynarzy La Ribera, gdzie wznosi się gotycka "katedra ludzi morza"- kościół Santa Maria del Mar oraz reprezentacyjny park miejski La Ciutadella, gdzie znajduje się m.in. Parlament Katalonii. Zwiedzanie zakończymy pod Łukiem Triumfalnym, zbudowanym specjalnie z okazji Wystawy Światowej w 1888 roku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do BARCELONY - zwiedzanie miasta śladami Antonio Gaudiego. Zobaczymy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO perły modernizmu ze słynną świątynią Sagrada Familia na czele, odwiedzaną rokrocznie przez miliony turystów. Dalej w programie pełen niezwykłych konstrukcji Park Guell, z którego rozciąga się cudowna panorama miasta, reprezentacyjna aleja Passeig de Gracia z domami zaprojektowanymi przez Gaudiego, jak kamienice Casa Mila i Casa Batllo. Przejazd na wzgórze Montjuic, wizyta na stadionie olimpijskim i tarasie widokowym. Na koniec zwiedzanie okolic Plaça d’Espanya, gdzie zobaczymy weneckie wieże, dawną arenę walk byków oraz rzeźby Joana Miro. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, przejazd na MONTSERRAT - monumentalny i rozległy masyw górski o stromych ścianach i szczytach przypominających iglice i baszty. Stojąc u podnóża, trzeba mocno zadzierać głowę, by wśród pionowych ścian dostrzec położony na wąskiej półce skalnej (721m n. p. m.) słynny klasztor benedyktynów- główne sanktuarium Maryjne Katalonii. W tym duchowym centrum Katalonii zwiedzimy Bazylikę, z jej najcenniejszym obiektem adoracji: figurą La Moreneta - Czarnej Madonny z Montserrat. Po południu
wizyta na stadionie CAMP NOU. Bilet obejmuje muzeum klubu FC Barcelona, przejście po trybunach i szatniach. To obowiązkowy punkt wycieczek do Barcelony- szczególnie od momentu, gdy gra tu Robert Lewandowski.
Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, przejazd do GIRONY, zwanej Florencją Katalonii. Zwiedzanie średniowiecznej starówki, kościoła Sant Felieu, łaźni arabskich, katedry gotyckiej oraz domów nad rzeką Onyar. Następnie przejazd do miasta Salvadora Dali– FIGUERES. Spacer po urokliwym centrum, wizyta w muzeum artysty.

Dzień 6
Śniadanie, przejazd do TARRAGONY. Ta dawna stolica cesarstwa rzymskiego, to dziś jedno z największych i najpiękniejszych miast Katalonii. Jest jednym z miast, które szczycą się największym zagęszczeniem zabytków rzymskich. W czasie naszej wycieczki będziemy mieli okazję poznać historię i najważniejsze zabytki tego pięknego miasta: amfiteatr z II w.(przy odrobinie szczęścia zobaczymy walki gladiatorów), akwedukt rzymski (tzw. "most diabła"), katedrę i rzymskie forum. Na koniec wizyta na punkcie widokowym "balcon del Mediterraneo" i okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć. W drodze powrotnej postój w SITGES na wybrzeżu Garraf. Zobaczymy m.in. muzeum Maricel, cysterski klasztor Santes Creus, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie, przejazd do przystani i rejs do TOSSA DE MAR. Czeka nas wspaniała wycieczka wzdłuż wybrzeża Costa Brava, w czasie której będziemy podziwiać niezapomniane widoki "dzikiego wybrzeża". Jak sama nazwa wskazuje, przyroda stworzyła ten kawałek litoralu wyjątkowo pięknie i dziko. Skały opadające bezpośrednio do morza i wciśnięte w nie zatoczki są doskonałym plenerem zdjęciowym. A Tossa de Mar to chyba najpiękniejsze miejsce na całym wybrzeżu!!!! Powrót do hotelu. Odpoczynek lub zajęcia sportowe.
Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
śniadanie. Chwila czasu wolnego na plaży. Możliwość zrobienia zakupów. Przejazd na lotnisko i przelot do kraju.

Świadczenia zawarte w cenie:
- ZAKWATEROWANIE: 7 noclegów w hotelu 3*,pokoje 3-4 osobowe z łazienkami
- TRANSPORT: komfortowym autokarem w Hiszpanii (klimatyzacja, dvd, wc)
- WYŻYWIENIE: 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (woda do kolacji)
- OPIEKĘ PILOTA: na całej trasie
- OPIEKĘ KADRY PEDAGOGICZNEJ z ramienia szkoły
- UBEZPIECZENIE: KL (koszty leczenia), w tym CP (leczenie chorób przewlekłych) 15000 Euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15000 zł, oraz bagaż 1000 zł firmy SIGNAL IDUNA;
- SKŁADKI: na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.


Drukuj   E-mail

TravelON

Newsletter

Dopisz się do naszego Newslettera jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami!