Zagraniczne

Previous Next

GRECJA - autokarem

Wycieczka 9 dniowa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1
- Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię. Wieczorem przyjazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Belgradu

Dzień 2
- Śniadanie. Spacer po BELGRADZIE: Stare Miasto pełne śladów kultury tureckiej, jak np. potężna twierdza Kalemegdan. Zobaczymy także bastion Kula Nebojsa, wieżę zegarową i pałac księżnej Ljubicy. Dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię Północną. Wieczorem przyjazd na kolację i nocleg do hotelu na Riwierze Olimpijskiej w Grecji.

Dzień 3
- Po śniadaniu przejazd do SALONIK - drugiego pod względem wielkości miasta Grecji. Zobaczymy: łuk triumfalny cesarza Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego i Arystotelesa (słynny filozof urodził się na sąsiednim Chalkidiki), rzymskie i średniowieczne budowle, przepiękne świątynie bizantyjskie, kościół św. Demetriusza z V wieku oraz starą dzielnicę Kastro i słynną białą wieżę pozostałą po władaniu Wenecjan. Po południu powrót do hotelu. Chwila czasu wolnego na odpoczynek na plaży lub przy basenie. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 4
- Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd pod GÓRĘ OLIMP - najważniejszą mitologiczną górę Grecji. Olimp wyrasta nad samym brzegiem Zatoki Termajskiej. W starożytności Grecy uznawali ją za siedzibę bogów. Mitologiczne opowieści, przepiękne krajobrazy, zbocza porośnięte gęstym lasem i dzikimi kwiatami wzbudzają chęć zdobycia tej góry. Oczywiście nie zdobędziemy szczytu, ale zrobimy sobie krótki spacer i będziemy podziwiać słynny „tron Zeusa”. Następnie przejazd do KALAMBAKI i zwiedzanie METEORÓW
- klasztorów zbudowanych na wznoszących się w niebo słupach skalnych, które zdają się być zawieszone pomiędzy niebem i ziemią. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Kalambace. Kolacja i nocleg.

Dzień 5
- Po śniadaniu przejazd do DELF - miejsca uważanego w starożytności za środek świata. Zwiedzimy centrum kultu Apolina, świątynię, amfiteatr i stadion. Następnie przejazd do ATEN. Spacer po Place- urokliwej starej dzielnicy tureckiej z mnóstwem tawern, sklepików, wąskich uliczek i zaułków, z pięknym widokiem na oświetlony Akropol. Wieczorem przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6
- Po śniadaniu przejazd do centrum ATEN na dalsze zwiedzanie: ateński Akropol- starożytny ośrodek kultu religijnego (Odeon Herodosa Attykusa, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon), Teatr Dionizosa, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Starożytny Stadion Olimpijski- miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Ogrody Narodowe, Parlament (zmiana warty). Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7
- Po śniadaniu całodzienna wycieczka na PELOPONEZ. Na początek postój przy Kanale Korynckim łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim- możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć. Przy odrobinie szczęście możemy też zobaczyć statek handlowy przepływający kanałem. W KORYNCIE zobaczymy ruiny starożytnego miasta- miejsce znane z Ewangelii i związane z pobytem św. Pawła. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będą MYKENY . W tym liczącym ponad 3,5 tysiąca lat mieście znajdują się ruiny jednego z najstarszych miast i pałacu, do których prowadziła słynna lwia brama. W niewielkiej odległości od niego znajduje się grobowiec uznawany powszechnie za grób Agamemnona - triumfatora spod Troi. Po wizycie w Mykenach, przejedziemy do EPIDAUROS - miejsca, gdzie znajduje się jeden z cudów sztuki architektonicznej starożytnych Greków- ruiny sanktuarium Asklepiosa (w mitologii rzymskiej Eskulapa) i najlepiej zachowany grecki teatr z ok. III w. p.n.e. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8
- Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Po południu przyjazd do SKOPJE - stolicy Macedonii Północnej. Spacer, podczas którego zobaczymy m.in.: fortecę Kale, cerkiew Św. Spasa, dzielnicę turecką: średniowieczne łaźnie, Stary Bazar, meczet Mustafa Paszy. I oczywiście kamienny most na rzece Vardar- symbol miasta. Wieczorem przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 9
- Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca wyjazdu po północy

Świadczenia zawarte w cenie:
- TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem
- ZAKWATEROWANIE: 8 noclegów w hotelach ***/**
- WYŻYWIENIE 2 x dziennie (8 śniadań, 8 obiadokolacji)
- OPIEKA PILOTA na całej trasie wyjazdu
- OPIEKA KADRY PEDAGOGICZNEJ z ramienia szkoły (3 osoby)
- UBEZPIECZENIE KL 20000 Euro, NNW 15000 zł, bagaż 1000 zł
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Uwagi:
- Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot
- Do udziału w wyjeździe potrzebny jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport


Drukuj   E-mail

TravelON

Newsletter

Dopisz się do naszego Newslettera jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami!