Zagraniczne

Previous Next

PRAGA ZNANA I NIEZNANA - autokarem

Wycieczka 3 dniowa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do Pragi.

Przygodę ze stolicą Czech zaczniemy od Nowego Miasta. Na Vaclavskim Namesti, czyli Placu Wacława, miejscu najważniejszych momentów w historii Pragi, znajdziemy Muzeum Narodowe i słynny konny pomnik patrona Czech - św. Wacława. To jednak nie jedyny koń, którego dopatrzeć się można w okolicy. Zajrzymy także do Pałacu Lucerna, gdzie w holu góruje pomnik Davida Černego, przewrotnie nawiązujący do konia św. Wacława. Z resztą prace tego autora będziemy spotykać podczas wędrówki po mieście - jeszcze nie raz zaskoczy nas swoimi nietypowymi rzeźbami. Spacerując dalej praskimi uliczkami obok Bramy Prochowej czy futurystycznego Tańczącego Domu, zwanego także Ginger i Fred, dojdziemy do Placu Karola z nowomiejskim ratuszem. Tam chwila wolnego na zakup pierwszych pamiątek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu.
Dzień rozpoczniemy w dzielnicy Staré Město. Zaczniemy od punktów obowiązkowych na liście każdego turysty - rynku staromiejskiego i jednego z najsłynniejszych zegarów astronomicznych na świecie: Pražskiego Orloja. Wedle legendy jego twórca został oślepiony po ukończeniu prac, by nie mógł już nigdzie indziej stworzyć równie wspaniałego dzieła...na pewno usłyszymy tą i inne historie związane z zegarem, rynkiem i okolicznymi zabytkami, które zapierają dech na każdym kroku. Spacerem wśród zabytkowych kościołów, kamienic i pałaców przejdziemy na półkilometrowy most Karola. Rozbrzmiewająca dookoła muzyka okolicznych grajków, uliczni malarze sprzedający swoje obrazy, turyści przemierzający most ze Starego Miasta w kierunku Malej Strany to nieodłączne elementy tworzące klimat tego miejsca. Czas na pamiątkową fotkę klasową.
Popołudnie spędzimy na Wzgórzu Zamkowym. Królewski kompleks Hradczany z majestatyczną Katedrą św. Wita na czele, bazyliką św. Jerzego i pięknym widokiem na Pragę to obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty. Złotą Uliczką, niegdyś siedzibą złotników, a dzisiaj chętnie odwiedzaną, pełną uroczych sklepików i wystaw alejką przejdziemy nieco wyżej na wzgórze, aby zwiedzić, mieszczącą się w klasztorze, Bibliotekę na Strahovie, jedną z najpiękniejszych na świecie! Wysokie, drewniane regały i drobiazgowe sztukaterie na suficie, w towarzystwie malowniczych fresków, robią naprawdę ogromne wrażenie! Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem wyjazd do miasta - spacer po Pradze nocą. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wykwaterowanie z obiektu. Ostatni dzień w Pradze rozpoczniemy w okolicy dzielnicy Mala Strana, położonej u podnóża Hradczan. Zobaczymy nietypowe miejsca i atrakcje Pragi, często pomijane przez turystów, a tworzące niepowtarzalny klimat stolicy.
Na początek spacer deptakiem przy ścianie Johna Lennona. Historia tego miejsca sięga roku 1988, kiedy to przeciwnicy komunizmu wypisywali na murze swoje słowa protestu. Aktualnie można odszukać na ścianie wiele symboli miłości i młodzieńczych ideałów.
Następnie ruszymy w kierunku Vinárnej Čertovki, czyli najwęższej praskiej uliczki! Jest ona na tyle wąska, że po obu stronach, długiej na nieco ponad 10 metrów uliczki zainstalowano… sygnalizację świetlną! Nic dziwnego, skoro szerokość służącej niegdyś jako przeciwpożarowej uliczki sięga jedyne 50cm! Zaledwie kilkanaście metrów od najwęższej uliczki, tuż przy Muzeum Kampa, znajdują się dwie rzeźby, autorstwa znanego nam już Davida Černego –Sikający i Niemowlęta.
Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd wieczorem i zakończenie wycieczki.


Drukuj   E-mail

TravelON

Newsletter

Dopisz się do naszego Newslettera jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami!