Zagraniczne

Previous Next

WŁOCHY - KLASYKA I MAGIA

Wycieczka 9 dniowa

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1
Zbiórka uczestników wycieczki. Wyjazd w godzinach późnowieczornych. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. (postoje co 3/4 godziny, zgodnie z czasem pracy kierowców).

Dzień 2
Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Piazzettę - Mały Placyk, imponujący Plac San Marco, Pałac Dożów, Kampanillę - dzwonnicę, Most Rialto i dzielnicę Rialto, dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. Przejście niezwykle romantycznymi uliczkami i zaułkami z wieloma mostkami nad kanałami, gdzie można podziwiać krążące weneckie gondole. Przejazd na nocleg w okolicy Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do „pocztówkowej” PIZY- zwiedzanie tzw. „pola cudów” z Krzywą Wieżą, najbardziej rozpoznawalnym symbolem Włoch na świecie, Katedrą, baptysterium oraz dzwonnicą. Po południu przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja,  nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Spacer po historycznym centrum miasta: w programie Piazza Navona z fontanną Neptuna, Czterech Rzek i kościołem Sant’ Agnese in Agone, jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu - Panteon, Plac Wenecki z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny wzniesionym na początku XX w. dla upamiętnienia zjednoczenia kraju, Kapitol - wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, serce starożytnego miasta - Forum Romanum, spacer via Sacra, Łuk Tytusa, Łuk Konstantyna, Łuk Septymiusza Sewera, Forum Trajana, Koloseum (z zewnątrz) - budowla antycznego Rzymu budząca dzisiaj największy respekt, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, obok którego znajduje się dawna siedziba rodu Sobieskich, barokowa, niepowtarzalna Fontanna di Trevi. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Dla chętnych możliwość wjazdu na Kopułę Bazyliki, z której roztacza się niepowtarzalny, magiczny obraz wiecznego miasta. Przejazd na południe Włoch do Neapolu. Zakwaterowanie w hotelu w Zatoce neapolitańskiej. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do centrum NEAPOLU - niekoronowanej stolicy włoskiego „mezzogiorno”, tętniącego od świtu do nocy miasta, wytwornego i jednocześnie krzykliwego i chaotycznego. Wreszcie miasta, którego problemy w swojej literaturze przedstawia Elena Ferrante - autorka wielu powieści, między innymi „Genialnej przyjaciółki”, na podstawie której nakręcono w 2018 r. serial produkcji HBO. Spacer po monumentalnym i historycznym centrum Neapolu, podczas którego zobaczymy (częściowo z okien autokaru): Plac Plebiscytu, Galeria Umberto I, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, dzielnica Santa Lucia, ulica szopkarzy, katedrę św. Januarego, Piazza San Gaetano (dawna agora) z kościołem San Lorenzo - miejscem "zaślubin" Zygmunta Starego i Bony Sforza. Po południu przejazd do SORRENTO - niezwykle uroczego miasteczka położonego na półkach i tarasach skalanych z przepięknymi widokami na morze Tyrreńskie. Miasteczko, które rozsławił film z roku 2013 pt. „Wesele w Sorrento” z Piercem Brosnanem w roli głównej. Spacer po kurorcie do Piazza Tasso. Powrót do hotelu w okolicy Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do POMPEI - miasta położonego u stóp wulkanu Wezuwiusz, zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym ruin starożytnego miasta, które uległo całkowitemu zniszczeniu w 79 r., kryjąc domy i mieszkańców pod górą popiołu. Pobyt na terenie ruin to niezwykła przygoda, a „przeniesienie w czasie” pozwala poznać wygląd rzymskiego miasta średniej wielkości, życie i tradycje jego mieszkańców. Po południu wyjazd do hotelu w okolice Florencji. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Przejazd do stolicy Toskanii – FLORENCJI, kolebki Renesansu, miasta Leonarda da Vinci i Michała Anioła - od początku XIX w. uważanego za najpiękniejsze we Włoszech. Zwiedzanie: Ponte Vecchio, czyli Most Złotników, będący najstarszym z florenckich mostów, Palazzo Vecchio przy Piazza della Signoria, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria del Fiore z piękną neogotycką fasadą, Dom Dantego oraz miejsca związane z życiem pisarza, Piazza del Duomo, Baptysterium będące najstarszym budynkiem zlokalizowanym na Piazza San Giovanni, kościół Santa Croce – tzw. Panteon Narodowy: miejsce, gdzie znajdują się grobowce tak znamienitych postaci jak: Ghiberti, Michał Anioł, Galileusz, Macchiavelli i Dante, choć ostatni z nich jest w rzeczywistości pochowany w Rawennie, gdzie zmarł na wygnaniu. Jeden z nagrobków w kaplicy Salvatich poświęcony jest Zofii z Zamoyskich Czartoryskiej. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną.

 


Drukuj   E-mail

TravelON

Newsletter

Dopisz się do naszego Newslettera jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami!