Previous Next

GÓRSKA PRZYGODA czyli zielona szkoła w Pieninach

RAMOWY PROGRAM:

1 DZIEŃ: Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Pienin. Przygodę z górami rozpoczniemy w RABCE – zjemy obiad i zawitamy w Muzeum Górali i Zbójników. Usłyszymy barwne opowieści o góralskim życiu i zbójnickich przygodach, zobaczymy zabytkową chałupę góralską z XIX wieku - Dom pod Trzema Madonnami, zameczek zbójnictwa karpackiego, szałas pasterski, kapliczki, dzwonniczka, dyby, a w nich odkryjemy wiekową czarną izbę góralską z wyposażeniem, listy gończe, wyroki zbójnickie oraz skarby, zajrzymy na szlak humoru góralskiego Zygmunta Pytlika, będziemy mogli przymierzyć dawne narty, zabawki, kapelusze, stroje góralskie. Następnie wybierzemy się na Poszukiwanie zbójnickiego skarbu. Grupa, podzielona na zespoły wcieli się w Harnasi i ich drużyny, by podążając z mapą i zadaniami otrzymać upragnione wskazówki prowadzące do kryjówki najprawdziwszych zbójników. Po zwiedzaniu przejazd do ośrodka w Niedzicy. Zakwaterowanie, kolacja. Po niej zapoznanie się z obiektem, odpoczynek i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie, a po nim przejazd do SROMOWCÓW, skąd wspólnie  z flisakami, słuchając ich opowieści, na drewnianych tratwach udamy się na spływ po Dunajcu do Szczawnicy. Po zakończeniu spływu spacer po uzdrowisku – Szczawnica, słynącego z leczniczych wód mineralnych. Powrót do obiektu na obiad. Po południu czas na wielki turniej gier planszowych i nie tylko. Wieczorem kolacja w formie ogniska. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie, a po nim przejazd do JAWOREK, położonych w pobliżu Szczawnicy i spacer wąwozem Homole, jedną z największych przyrodniczych atrakcji Pienin. Jest to głęboko wcięty, stromościenny wąwóz o ścianach w kształcie litery V osiągających wysokość 0,8 km. Po wąskim dnie doliny płynie potok Kamionka, tworząc niezwykłe i malownicze kaskady. Po zwiedzaniu powrót do ośrodka na obiad. Kolejno czekają nas wyzwania podczas podchodów – pokonamy wyznaczoną trasę realizując przy tym zadania. Na najlepszych czekają nagrody! Wieczorem kolacja i zabawy integracyjne. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Spacer po zaporze wodnej na Zalewie Czorsztyńskim, gdzie oprócz pięknych widoków podziwiać można niezwykłe trójwymiarowe malowidło „Moc Żywiołów”. Kolejno przejedziemy do Zamku Dunajec w Niedzicy – zwiedzanie z przewodnikiem zamku, stanowiącego  jeden  z najcenniejszych, znajdujących się w Polsce zabytków obronnych. Powrót do obiektu na obiad. Po południu czas na zajęcia plastyczne. Kolacja, a po niej pożegnalna dyskoteka. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie, pobranie suchego prowiantu, wykwaterowanie z ośrodka. Kolejno zwiedzanie zamku w Czorsztynie – spacer po ruinach jednej z najbardziej tajemniczych atrakcji turystycznych tego regionu. Wyjazd w drogę powrotną.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

 


Drukuj   E-mail