Previous Next

SZLAKIEM PIASTOWSKIM czyli zielona szkoła w Biskupinie i okolicach

RAMOWY PLAN ZIELONEJ SZKOŁY:

Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych z ustalonego miejsca. Przejazd do GNIEZNA. W Muzeum Początków Państwa Polskiego dowiemy się „Jak powstało Państwo Polskie?”. Następnie podczas spaceru po mieście zobaczymy słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Późnym popołudniem przejazd do obiektu, zakwaterowanie. Obiad. Spotkanie organizacyjne, zapoznanie z infrastrukturą ośrodka i regulaminem zielonej szkoły. Kolacja, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do BISKUPINA, do Muzeum Archeologicznego. Zwiedzanie muzeum, prezentującego osadę z dawnych czasów. Kolejno uczestnicy wezmą udział w warsztatach garncarskich,podczas których dowiedzą się w jaki sposób powstawały pierwsze formy gliniane w epoce kamienia, jak lepiły garnki mieszkanki osiedla biskupińskiego oraz w jaki sposób je ozdabiały, wypalały. Zdobyta wiedza pozwoli uczestnikom wykonać własnoręcznie pamiątkę z gliny.  Po zwiedzaniu powrót na obiad, po nim gry i zabawy na terenie ośrodka – turniej Rodzin Słowiańskich. Kolacja w formie ogniska. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd przejazd do WENECJI, gdzie uczestnicy zobaczą ruiny zamku tzw. Diabła Weneckiego, a także wezmą udział w konkursie plastycznym oraz zabawach zespołowych na świeżym powietrzu. Następnie zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej, którego największą atrakcją są lokomotywy, a wśród nich najstarsza, pochodząca z 1899 r. i najmniejsza, z roku 1935. Eksponowany jest także pełen skład pociągu. W wagonie osobowym mieści się ekspozycja umundurowania kolejowego, lamp kolejowych, przedmiotów należących do dyżurnego ruchu i konduktora oraz wyposażenia wagonów osobowych i pocztowych. Powrót do ośrodka na obiad. Po południu przejazd do Żnina, a stamtąd magiczna podróż pędzącą kolejką wąskotorową na malowniczej trasie Żnin - Gąsawa. Powrót do obiektu na kolację, a po niej wieczór legend pałuckich. Nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, po nim wycieczka do Zaurolandii. Zwiedzanie Parku Dinozaurów w ROGOWIE. W Zaurolandii przeszłość Ziemi stanie jak żywa przed oczami uczestników Zielonej Szkoły. W trakcie wędrówki trasą turystyczną spotkają wielkiego diplodoka, staną oko w oko z groźnym tyranozaurem, a nad głowami zobaczą pterodaktyle. Spacer po malowniczych okolicach jeziora Rogowskiego zmieni się w niezapomnianą przygodę. Następnie powrót do ośrodka na obiad, a po południu gry i zabawy oraz podsumowanie Zielonej Szkoły. Kolacja  i pożegnalna dyskoteka. Nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, po nim wykwaterowanie z ośrodka i pobranie suchego prowiantu. Przejazd do KRUSZWICY, wejście Mysią Wieżę, ceglaną, ośmioboczną wieżę o wysokości 32 metrów. Ciekawostką jej architektury jest to, że w środku jest okrągła, a dziury, które znajdują się na jej ścianie wcale nie są oknami, ale pozostałością po rusztowaniu. Następnie 45minutowy rejs po Gople, największym jeziorze Pojezierza Wielkopolsko - Kujawskiego i dziewiątym pod względem wielkości jeziorze w Polsce. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych i zakończenie Zielonej Szkoły.

ZAPYTAJ O OFERTĘ


Drukuj   E-mail